شرکت دنا کاست نوار

 
شرکت دنا کاست در سال 1373 به صورت سرمایه گذاری مشترک (40 درصد سرمایه خارجی و 60 درصد سرمایه ایرانی ) جهت تولید انواع نوارهای کاست صوتی و تصویری تاسیس گردید.با تلاش و کوشش مدیران و کارکنان وبهره گیری از مدرن ترین و جدید ترین تکنولوژی روز جهان کیفیت محصولات تولیدی در سطحی قرار گرفته که راه را برای صدور این محصولات هموار نمود. ا
دنا کاست به عنوان اولین صادر کننده نوارهای کاست صوتی و تصویری، محصولات تولیدی خود را در پیش از یازده کشور جهان صادر کرد و با شرکت در اغلب نمایشگاه ها برون مرزی و معرفی محصولات خود توانست بازار های جدید جهت صادرات محصولات خود بدست آورد. 
طرح توسعه شركت دنا کاست شامل تولید دیسکهای صوتی خام و راه اندازی سیستم بسیار پیشرفته تکثیر نوارهای کاست صوتی به طریق دیجیتال بود و در سال 1378 موفق به دریافت گواهی نامه کیفیت ISO-9002 از آلمان گردید و از طرف مرکز توسعه صادرات به عنوان صادر کننده نمونه برکزیده شد. تولیدات کارخانه دنا کاست شامل انواع نوارهای کاست صوتی و تصویری ( بصورت خام و ضبط شده ) دیسکهای کامپیوتری،سی دی و جلد سی دی و ... بود.
سر انجام در سال 1389 به دلیل پیشرفت روز افزون تکنولوژی و حذف کاست از زندگی مردم،کارخانه دنا کاست به فعالیت خود خاتمه داد.